Jdi na obsah Jdi na menu
 


Martin Jarošek - ostravský BEER HUNTER

20. 4. 2018

 

      Martin Jarošek se narodil v roce 1962. Vystudoval na ostravské konzervatoři dirigování a hudební skladbu. Zkoušky na Janáčkovu konzervatoř dělal, když mu bylo třináct let (číst se naučil v pěti letech). Je autorem rockových muzikálů a bývalý člen populární ostravské skupiny BUTY. Dlouhá léta hrál (klavír, piano, jiné klávesy) na zaoceánských lodích a v mnoha světových přístavech ochutnával pivo. Přes 20 let pracoval pro americkou společnost Royal Caribbean Cruiseline. Podnikal také v pohostinství, mimo jiné čepoval ve vlastní hospodě pivo. Byl jedním z iniciátorů vaření piva v ostravské hospodě Hobit (Pivovarský dům). V roce 2012 založil v Ostravě pivotéku, kde pracoval jako zodpovědný vedoucí. Živil se jako novinář, překladatel, spisovatel a hudebník.

     Dnes (coby barový muzikant, noční vrátný i recepční) brázdí na lodích místo Atlantiku Rýn, Labe nebo Dunaj a o svých zkušenostech ze "světa piva" píše články a knihy. Řadu let šíří pivní osvětu a neúnavně odmítá standardizaci piva. Martin Jarošek je také předsedou Bratrstva Chmelové Šišky, vlastníkem Pivní agentury Utopije, uznávaný pivní degustátor a ostravský BEER HUNTER. 

PS : Zpěvák populární slovenské pop/rockové skupiny ELÁN, zpívá v písni NEBEZPEČNÝ NÁKLAD (Jožo Ráž/Boris Filan) tahle slova : 

"Dobre vieme, že nás láka,
osud Jacka Kerouaca
,
osud tých, čo chcú svoje sny žiť."

​Netuším jestli Martin Jarošek žije svoje sny, ale je zřejmě jeden z těch chlápků "na cestě", kteří žijí sny milionů mužů z celého světa...

martin-jarosek---cesky-beer-hunter--7-.jpg M. Jarošek

yesenlightenedyesenlightenedyesenlightenedyesenlightenedyesenlightenedyesenlightenedyesenlightenedyesenlightenedyesenlightenedyes

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Portrét

Statistiky

Online: 1
Celkem: 11649
Měsíc: 1057
Den: 35