Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michael Jackson THE BEER HUNTER

20. 4. 2018
Anglický novinář Michael James Jackson (27.3. 1942 - 30.8. 2007) proslul jako BEER HUNTER - Lovec piva. Přezdívku dostal podle světoznámého televizního seriálu na jehož vzniku se podílel. Vlivný seriál se vysílal v patnácti zemích světa. M. J. Jackson - autor článků, knih, encyklopedií a dokumentárních filmů o pivu byl v této oblasti považován za největšího světového odborníka. Jeho knih se po celém světě prodalo přes tři miliony kopií a byly přeloženy do osmnácti světových jazyků. Nejznámější je kniha z roku 1977 The World Guide To Beer (Světový průvodce pivem), která Jacksona proslavila. Kniha byla přeložena do více než deseti jazyků a je stále považována za jednu z nejzákladnějších knih na toto téma. Spisovatel považoval pivo za součást kultury a popisoval piva v jejich kulturním kontextu​. Jackson miloval hlavně belgické pivo a také sladovou whisky. Byl uznávaným recenzentem a degustátorem malt whisky. Jeho kniha Michael Jackson's Malt Whisky Companion (1989) je nejprodávanější kniha na toto téma na světě. Kromě piva a whisky měl ještě třetí zálibu, byl fanouškem ragby.
M. J. Jackson se narodil ve Wetherby (West Riding of Yorkshire) v Anglii. Původní příjmení jeho litevských židovských předků bylo Jakowitz. Dlouhá léta žil v Londýně, ale zásadně ho ovlivnil pobyt v Edinburghu, kde se seznámil s whisky. Jackson obdržel mnoho rozličných ocenění, titulů a knižních cen. V prosinci 2006 mu byla diagnostikována Parkinsonova nemoc a dlouhé roky trpěl cukrovkou. Velká část neinformovaných lidí považovala novináře za neustále opilého. Jeho neutěšený stav však způsobily symptomy nemocí. Michael Jackson zemřel na infarkt ve svém domě v Londýně, ráno 30. srpna 2007, ve věku 65 let. Podle příznaků trpěl britský novinář Parkinsonovou nemocí nejméně deset let před svou smrtí.
CITÁTY (M. J. Jackson): 
"Já se nepokouším pivo pozdvihnout, aby se zbavilo jakéhosi dělnického stigmatu, ale chtěl bych, aby bylo víc respektováno - už kvůli tomu, jak dobré pití to je."
     Michael J. Jackson
 
" Jsou lidé, kteří denně přísahají na stejnou značku piva. O mnoho tím však přicházejí. "
      Michael Jackson - the Beer Hunter
 
 "Za starých časů vypili novináři tak velké množství piva, že to z nás všech udělalo odborníky."
      Michael J. Jackson -
spisovatel, novinář a pivní encyklopedista
 
enlightened enlightened enlightened
Na závěr ještě jedna perlička. Na internetu se uvádí jako partner M. J. Jacksona jistý(á) Paddy Gunningham (1981—2007). Osobně se domnívám, že jde o jméno psa, který žil krásných 26 let. Pokud někdo víte něco o Paddy(m), uvítám info - třeba dolů do komentáře článku. Děkuji.

michael-jackson---the-beer-hunter--8-.jpg

enlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightened

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Portrét

Statistiky

Online: 1
Celkem: 19635
Měsíc: 1106
Den: 41